crp_mutfak_cozumleri

Restoran Sisteminin Gerekliliği ve Detayları

Masaya servis yapan, servis elemanlarının misafirler ile devamlı iletişim halinde olduğu ve zamanın önemli olduğu günümüz restoranlarında yanlış anlamalardan doğabilecek hatalar misafir kaybına ve para kaybına sebep oluyor.

Adisyon sisteminin olmadığı işletmelerde; kağıt adisyona yazılanların mutfak tarafından okunamaması, “Lahmacun” yazısını “Lahana Sarması” sanılması gibi gibi hatalar başta geliyor. Bunu yanında personelin misafiri bırakarak devamlı mutfağa giderek siparişleri teyit etmesi veya komiyi mutfağa göndererek personel kaybına yol açmasına kadar gidiyor. Aynı zamanda personelin mutfağa git gel yapmaları ciddi bir mesafe almalarına sebep oluyor. Bunların hepsi tamamen iş ve işgücü kaybı bizce.

CRP Restoran Adisyon Sistemi ile; personel tek tuşla siparişleri mutfak ve mutfaklara gönderebilir. Yazıcıdan çıkan fişlerde ne yazıyorsa onlar yapılır mutfaklardan ve masaya yönlendirilir. Yanlış anlaşılmalar ortadan kalkar. Fazla personel çalıştırmak zorunda kalmazsınız. Veya personelinizi tam randımanlı çalıştırmış olursunuz.

Kağıt adisyonla çalışan işletmelerde görülen problemlerden biri de hesaplamalarda. Genelde yazılanlar hesap makinesi ile veya kafadan hesaplanıyor ki bu durumda eksik veya fazla hesap çıkarmak mümkün. CRP Otomasyon ile hesaplamalar daha kolay. Çünkü tek tık ile hesabı yazdırır ve kuruşu bile hesaplar.

Sistem Kolaylıkları Detayları İçin