crp_mutfak_cozumleri

CRP Personel Yetkilendirme ve Kısıtlamalar

crp_sistem_karti

                  İşletmelerde gördüğümüz ve aldığımız geri dönüşlerden biri de her personelin her menüyü görmemesi veya her işi yapamaması üzerine. Bundan dolayı CRP Otomasyon Sisteminde “ROL” mantığı devrede.

                  İşletmede çalışanlara belirleyeceğiniz roller ile yetkilendirebilirsiniz. “Garson ödeme alanına giremesin” “İndirimleri sadece Yönetici yapabilsin”  “Kasiyer ciroyu göremesin” “Garsonlar iptal yapabilsin ama Kasiyer iptal yapamasın” vs gibi tüm kurguları sistem üzerinde yapabilir ve anında devreye alabilirsiniz. Bunlar birer örnek roldür.

                 Rol mantığının haricinde de “Bu cihazda bu çalışana bunlar görünmesin” gibi kurgularda cihazlara atanabilecek roller çerçevesindedir. Örnek olarak “Paket servis kasada görünsün ama garson cihazlarında görünmesin” gibi. Aynı bağlamda personellerinize tanımlanabilecek “şifre”leri belirli periyodlar ile değiştirebileceğiniz gibi “CRP Sistem Kartı” ile şifre kullanmayabilirsiniz. CRP Sitem kartları 16 hanelik şifreler ile çalıştığından akılda kalması zor şifrelerdir ve şifreler dilden dile dolaşmaz.