crp_mutfak_cozumleri

Otomasyon Sistemi ile Pratik Raporlar Çok Kolay

Otomasyon Sistemi siparişlerin farklı istasyonlara iletilmesi ve bu siparişlerin bir ekranda kontrol edilmesi anlamına gelse de raporlamanın etkin ve doyurucu olması gerekir. Çoğu sistemde raporları alabilmek ve görebilmek için mutlaka günün bitmesi gerekirken; CRP Otomasyon Sisteminde raporları anlık olarak görüntüleyebilir, çıktısını alabilir ve inceleyebilirsiniz.

Raporları belirli başlıklar halinde anlatacak olursak;

Kasa Raporu; Kasanızdaki günlük ve anlık hareketleri detayları ile görebileceğiniz ve inceleyebileceğiniz rapor şeklidir. Kasada “Ne kadar Nakit var, ne kadar Kredi Kartı var?” gibi sorularınıza cevap vereceği gibi aynı zamanda günlük rutin harcamalarınızı da görebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu raporda yine; firma carileriniz ve personel carilerinizi de görüntüleyebilir detaylarına bakabilirsiniz. 

Stok Alım Raporu; Seçimini yaptığınız tarihler arasında hangi kategorilerden (örn, et grubu, manav grubu vs gibi) hangi ürünlerden ne kadar birim  ve ne kadar tutarlık satın-alma yaptığınızı görebileceğiniz rapor şeklidir. 

Envanter Raporu; İlla günü bitirmenize gerek yok. İstediğiniz an depoda hangi üründen ne kadar kalması gerektiğini gösteren rapordur. Reçeteleriniz doğru olduğu müddetçe bu rapor sayesinde tedarikçilerinize siparişlerinizi rahatça verebilir, stoklarınızı kontrol edebilirsiniz.

Ürün Satış Raporu; Ürün satışlarını ister anlık ister belirli tarihler arasında görebileceğiniz rapordur. Kategori, yüzde, adet bazında görebilirsiniz. İptal, Zayii ve İkram edilen ürünleri de hangi kullanıcının yaptığını görebilirsiniz.

Gün Sonu Raporu; Diğer raporlarda olduğu gibi illa günü bitirmenize gerek olmadan görüntüleyebileceğiniz ve yazdırabileceğiniz rapordur. Departmanlara göre dağılım (paket servis, masaya servis, self servis gibi) garsonlara göre ciro, adisyon sayısı, kuver sayısı, ortalamalar ve ürün gruplar bazında satış gibi anlık olarak günü değerlendirebileceğiniz bir rapordur. Bu raporu iki tarih arası alabileceğiniz gibi, Bu Ay, Geçen Ay, Bu Hafta vs gibi filtreler ile kolay raporları görünteyebilirsiniz.

Maliyet Raporu; Gün bittiğinde reçeteleriniz ve mal alımlarınız baz alınarak sistemin otomatik olarak ortaya çıkardığı günün maliyetini gösteren rapordur. (Hamburgerin bugünkü maliyeti 7,80 TL gibi ve aynı zamanda bugünün total maliyeti 1.280 TL gibi) Ürün maliyetinizi net gösteren bir rapordur.

 

CRP Raporlar Mail Olarak Gelebilir

Bahsettiğimiz tüm raporlar ister toplu olarak ister ayrı ayrı olarak belirteceğiniz mail adresi veya mail adreslerine sistem tarafından otomatik olarak gönderilebilir. 

Mail sunucunuz var ise onun üzerinden yoksa CRP Otomasyon sunucularından gönderim sağlanır. Bu mailler ister gün sonunda isterseniz günün belirli saatlerinde gönderilebilir. (12:00 17:00 gibi sabah ve öğleden sonra raporları gibi) Tamamen isteğe göre düzenlenebilir. 

Rapor Örnekleri

Gün Sonu Raporu
crp_gunsonu_raporu
Ürün Satış Raporu
crp_urun_satis_raporu
Stok Alım Raporu
crp_mal_alim_raporu
Envanter Raporu
crp_envanter_raporu
Kasa Raporu
crp_kasa_detay_raporu